close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  
Strona główna Historia Pytania Produkty i usługi Przepisy prawne Przetargi ogłoszone Kontakt
Przewodnik krwiodawcy
Gdzie można oddać krew
Komu pomagasz
Krew i jej składniki
Hemofilia
Podmioty lecznicze
Szkolenia
Przydatne linki
Klienci zewnętrzni
Sztuczne łzy
  

  
  


Sztuczne łzy

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów z zespołem suchego oka, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku od dnia 20 października 2014 rozszerzyło swą działalność o produkcję sztucznych łez z autologicznej surowicy pacjenta.


Zdajemy sobie sprawę ze skali problemu oraz zapotrzebowania na nieinwazyjne środki wykorzystywane w łagodzeniu i usuwaniu objawów zespołu suchego oka. Procedura produkcji proponowanego preparatu rozpoczyna się od pobrania 150 ml krwi pełnej (w przyszłości objętości 300 ml oraz 450 ml), z której, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, jesteśmy w stanie wytworzyć od 400 do 700 jednorazowych dawek sztucznych łez.

Preparat sztucznych łez jest bezpieczny, składa się wyłącznie z surowicy pacjenta dla którego jest przeznaczony. Nie zawiera żadnych środków konserwujących obecnych w  preparatach chemicznych wytwarzanych przez przemysł farmaceutyczny.

Jednorazowy koszt zabiegu dla 150 ml wynosi 490 pln (płatne w kasie RCKiK przed zabiegiem). Termin zabiegu ustalany jest drogą telefoniczną, indywidualnie dla każdego pacjenta. 

Na naszej stronie internetowej www.sztucznelzy.gda.pl znajduje się wzór skierowania (do pobrania), z którym musi się zgłosić pacjent do RCKiK w Gdańsku w celu przeprowadzenia procedury produkcji sztucznych łez z autologicznej surowicy.

Ze swojej strony, oferujemy również możliwość przeprowadzenia szkolenia dla zainteresowanych produktem lekarzy. Szkolenie trwa ok. 1,5 godziny. Udział w szkoleniu wiąże się z otrzymaniem Certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo oraz uzyskaniem 2 punktów edukacyjnych (szkoleniowych).

Szczegółowych informacji dotyczących wyżej przedstawionego zagadnienia udziela Pani mgr Marta Chojnacka, koordynator procesu produkcji preparatu sztucznych łez z autologicznej surowicy pacjenta, pod numerem telefonu 58 520-40-20 wew. 79 lub tel. komórkowy 792 683 988. Wszelkie pytania można również kierować drogą mailową na adres info@sztucznelzy.gda.pl

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
 

 

 
 
Online: 4 odwiedzin: 1727807
| Strona główna | Aktualności | Galeria | BIP
© 2009 - 2017 RCKiK Gdańsk design & hosting Trol Intermedia